Ana Sayfa Eğitim Duyuruları, Üniversiteden Duyurular 1 Ocak 2023

ÜNİVERSİTY OF NORTHWEST TÜRKİYE TANITIMI

NorthWest Üniversitesi mükemmellik, yaratıcılık ve öğrenme yenilikçi bir yaklaşım için bilinen bir ISO 9001 sertifikalı, 19 farklı ülkede kampüs ve temsilciliği bulunan uluslararası bir üniversitedir.

Gelişen ve globalleşen dünya şartlarında, kariyer çalışmalarının bütünlüğünü sağlamak amacı ile kampüsünde, uzaktan eğitim ve birçok yönetim programı ile hizmet vermektedir. University of NorthWest, güçlü bir toplumun en önemli yapı taşı olan eğitimde fırsat eşitliğini misyon edinmiştir.

Tıp Bilimleri Fakültesi
Tıbbi Asistanlık

Bu Bölüm, Tıp Bilimlerinin temelini teşkil eden Latince, Medikal Bilimler, Anatomi ve Fizyoloji dâhil, tüm tıp bilimlerini esas alan bir bilim dalıdır. Hemen hemen bir tıp doktorunun gördüğü pratik olmayan ve teorik dersleri içeren ders programı ile aday öğrencinin, tıp uzmanına, teorik destek olması, akademik açıdan pratisyenlik mesleğine yardımcı olmak, akademik gelişmeleri ve verilerin doğru şekilde akademik yorum ve ilerlemesinde tıp doktorlarının önünü açmak hususları hedeflenmektedir.

Öğrenci derslerinde temel tıp bilimleri ve asistanlık ile ilgili mesleki bilgileri öğrenir. Mezunlar, dünyanın her yerinde, tıp bilimlerinin tek bir dile sahip olmaları sebebiyle, iyi bir Tıbbi Latince altyapısı ile hastanelerde, kliniklerde ve sağlık ile ilgili tüm sektörlerde kolay iş bulma imkânına sahiptirler. Mezun “Tıbbi Asistan” unvanını alır, tıp hekim ya da heyetlerine bilimsel asistanlık ve danışmanlık yapar, bilimsel tıbbi çalışmalarda bulunur.

Klinik Veri

Bu bölüm, Tıp Bilimleri ile ilgili tüm bilimsel, teknik ve teorik bilgilerin öğrenciye verildiği bir uzmanlık alanıdır. Bu bölümde, hastalara ait raporların yorumlanması, detaylandırılması, oluşturulması ve diğer teknik bilgiler verilmektedir. Tıbbi dokümantasyonların da oluşturularak düzenlenmesi, yorumlanması çalışmalarını içeren bu bölüm, akademik olarak tıp biliminin pratik çalışmalarına teorik bir destek olması açısından önemlidir.

Mezunlar, dünyanın her yerinde, tıp bilimlerinin tek bir dile sahip olmaları sebebiyle, iyi bir Tıbbi Latince altyapısı ile hastanelerde, kliniklerde ve sağlık ile ilgili tüm sektörlerde kolay iş bulma imkânına sahiptirler. Öğrenci derslerinde temel tıp bilimleri ve klinik veri kavramları ile ilgili mesleki bilgileri öğrenir. Mezun “Klinik Veri Uzmanı” unvanını alır, sağlık kurum ve kuruluşlarında rapor analiz takibi, dokümantasyonu yapar, bilimsel tıp çalışmalarında bulunur, tıbbi veri ve evrakların yorum, sirkülasyon ve geliştirilmesi pratik, teorik ve bilimsel olarak gerçekleştirir.

Psikoloji Bilimleri Fakültesi
Psikoloji

Bu bölüm, Psikoloji Bilimi ile ilgili tüm teknik ve teorik bilgilerin öğrenciye verildiği bir alanıdır. Ancak çalışma yaptığı ülkenin dilini bilmesi gereklidir. Öğrenci derslerinde psikoloji kavramları ile ilgili mesleki bilgileri kavram ve gelişmeleri öğrenir.

Çocuk Gelişimi

Bu bölüm, Çocuk Gelişimi ve Psikoloji Bilimi ile ilgili tüm teknik ve teorik bilgilerin öğrenciye verildiği bir alanıdır.  Ancak çalışma yaptığı ülkenin dilini bilmesi gereklidir. Öğrenci derslerinde psikoloji kavramları ile ilgili mesleki bilgileri kavram ve gelişmeleri öğrenir.

 

SAĞLIK İLE İLGİLİ NORTHWEST ÜNİVERSİTESİNDE AKADEMİK PROGRAMLAR

PSİKOLOJİ LİSANS

ADLİ PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

SOSYAL PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK YÜKSEK LİSANS-DOKTORA

KLİNİK PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

GASTRONOMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

ÇOCUK GELİŞİMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

AİLE DANIŞMANLIĞI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN:

iletişim detayları

  • İzmir-1 Cd. No:33/31 Kızılay/Ankara
  • (0312) 911 2869

 

Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil