Cumhuriyetimiz 100 Yaşında!

Ankara’da başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları İstanbul’da devam etti.

Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı’nda Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü dolayısıyla 100 savaş gemisinin yanı sıra uçak ve helikopterlerle Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) en büyük savaş gemisi milli üretim TCG Anadolu İstanbul Boğazı’ndaki geçit törenini Beylerbeyi Parkı’ndan izledi.

Yılmaz, Koca ve Ersoy vatandaşlarla bir süre sohbet ederek etkinlikleri izlemeye gelen çocuklarla ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla katıldıkları kutlamalarda, İstanbul Boğazı’ndaki geçit töreni ilgiyle takip edildi.

Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı’nda havai fişek, ışık ve dron gösterileri düzenlendi.

Bakan Koca’nın Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar:

“Cumhuriyetimiz 100, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 142 yaşında.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızdaki bütün kahramanları, kendini yeni devletimizin inşasına adayanları 29 Ekim 2023’te bir kez daha saygıyla, rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizi kuranlar, Cumhuriyetimiz yaşadıkça yaşayacak.”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Yılını hep birlikte, yürekten kutluyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurucularını saygıyla anıyoruz. Cumhuriyet ilk günkü gururuyla bugün daha güçlü. Ve bugün, 100 yaş gibi gençlik yok!”

“Cumhuriyet hayat, Cumhuriyetin eseri sağlık sistemimiz şifa demektir.”

“Bu sabah Ankara’da başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’imizin 100. Yılı kutlamalarına İstanbul’da devam ettik. Bu gurur günü, Türkiye Yüzyılının ilham kaynağı olacak.”

“Nice yüzyıllara kardeşliğimizin güvencesi Cumhuriyet!”

KAYNAKÇA: https://www.saglik.gov.tr/TR,100361/cumhuriyetimiz-100-yasinda.html

Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil